Okres świąteczno – noworoczny w Naszym Domu

WigiliaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia odbyło się w Naszym Domu ,,Spotkanie Wigilijne”. Po powitaniu wszystkich uczestników spotkania przez panią Dyrektor Małgorzatę Muszkiewicz, najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Bełchatowskiego Pan Sławomir Malinowski i Członek Zarządu Pan Marek Jasiński, Radna Gminy Zelów Pani Barbara Walczak oraz Pan Bartłomiej Pieles.

Następnie modlitwę i fragment Ewangelii przeczytał Ksiądz Proboszcz Parafii Kociszew Jarosław Fijałkowski, po czym podopieczni, pracownicy i goście przełamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia. Uroczystą atmosferę dopełniły melodie kolęd, a na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie, gdyż zbiegło się ze świąteczną akcją charytatywną ,,List do Mikołaja” przygotowaną przez pana Bartłomieja. Nadszedł wreszcie oczekiwany czas wręczania prezentów, które były rozdawane, aż przez dwóch Mikołajów. Mieszkańcy byli zachwyceni i zaskoczeni z otrzymanych paczek. Dziękowali Mikołajom, gdyż w pełni pokryło się to z ich oczekiwaniami i marzeniami. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń.
31 grudnia mieszkańcy i personel pożegnali Stary Rok. Grupka wytrwałych podopiecznych przy tradycyjnej lampce szampana, słodkościach, telewizyjnych przebojach, wspólnej zabawie tanecznej oraz noworocznych życzeniach miło spędzili czas. W tak dobrych nastrojach wkroczyliśmy w nowy 2024 rok.