Turniej Gier Stolikowych

Turniej Gier Stolikowych 202315 listopada br. odbył się w Naszym Domu XVI Wewnętrzny Turniej Gier Stolikowych. W tym roku wzięło udział siedemnastu mieszkańców. Najwięcej emocji przyniosła gra ,,Chińczyk”, w której rywalizacja była na wesoło. Mistrzem tej gry została pani Urszula. Natomiast gra ,,Warcaby”, w której zawsze uczestniczy najwięcej podopiecznych, wymagała skupienia i spostrzegawczości.

Czytaj więcej...

Warsztaty Kulinarne

Warsztaty Kulinarne3 listopada po raz kolejny mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w kulinarnej imprezie integracyjnej pod hasłem ,,Nie do wiary w kuchni czary”, której organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Głównym celem spotkania było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zaprezentowanie umiejętności kulinarnych oraz rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora

Dzień Seniora20 października obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji odwiedzili naszych mieszkańców uczestnicy wraz z opiekunami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej, aby zorganizować zajęcia plastyczne.

Czytaj więcej...

,,Dzień Chłopaka"

dzień chłopakaZgodnie z tradycją przyjętą w naszym Domu w ostatni dzień września Panowie otrzymują słodką niespodziankę. Po śniadaniu nasi Panowie otrzymali upominek w postaci czekoladowego wafelka. Ten dzień od samego rana był przyjemny i słodki.

Rozgrywki tenisowe

Mieszkańcy podczas zawodówNasi podopieczni zostali zaproszeni 22 września do wzięcia udziału w I Turnieju Tenisa Stołowego, którego organizatorem były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Nasz Dom reprezentowało trzech zawodników, pan Artur, pan Michał i pan Leszek.

Czytaj więcej...

Święto pieczonego ziemniaka

GrillowanieW dniu 28 września został zorganizowany ostatni w tym roku grill, który oficjalnie kończy letnie biesiadowanie w ogrodzie DPS. Początek jesieni okazał się słoneczny, pogoda w tym dniu dopisała, więc wszyscy mieszkańcy i pracownicy chętnie skorzystali z takiej formy spędzenia czasu.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Częstochowy

Wycieczka do CzęstochowyPod koniec września nadszedł czas długo wyczekiwanego wyjazdu na Jasną Górę. 21 września pogoda była ciepła i słoneczna, co sprzyjało naszej wyprawie. Po dojechaniu na miejsce był czas na zwiedzanie, chwilę zadumy i modlitwy. Wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha i Kaplicę Jasnogórską. 

Czytaj więcej...