Okres świąteczno – noworoczny w Naszym Domu

WigiliaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia odbyło się w Naszym Domu ,,Spotkanie Wigilijne”. Po powitaniu wszystkich uczestników spotkania przez panią Dyrektor Małgorzatę Muszkiewicz, najlepsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Bełchatowskiego Pan Sławomir Malinowski i Członek Zarządu Pan Marek Jasiński, Radna Gminy Zelów Pani Barbara Walczak oraz Pan Bartłomiej Pieles.

Czytaj więcej...

,,Spotkanie z Mikołajem”

Spotkanie z MikołajemPod takim oto hasłem w dniu 7 grudnia, w hotelu Jan Sander, odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez Zarząd Fundacji Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A., na które zostaliśmy zaproszeni. Podczas spotkania świętowano również jubileusz 50-lecia Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2023

MikołajkiZgodnie z tradycją ,,Mikołajkową” 6 grudnia nasi mieszkańcy zostali obdarowani słodkimi mikołajami. W tym roku słodkie upominki rozdawały pani Monika i pani Natalia. Tak więc ten dzień rozpoczął się przyjemnie, wesoło i kolorowo.

Wyjazd do kina

Wyjazd do kina5 grudnia mieszkańcy i pracownicy, dzień przed ,,Mikołajkami”, udali się do kina ,,Helios” w Bełchatowie na polską komedię romantyczną pt. ,,Uwierz w Mikołaja”. Film przeniósł nas w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia i pokazał nam jak ważne w tym okresie jest miłość, zrozumienie drugiego człowieka oraz opieka nad osobami starszymi, aby w święta nie odczuwali samotności.

Czytaj więcej...

Święto Osób Niepełnosprawnych

Święto Osób NiepełnosprawnychMieszkańcy Naszego Domu w dniu 1 grudnia uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Zelowie, a organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Zelowa. Po oficjalnym powitaniu przez organizatorów i zaproszonych gości nastąpiła część artystyczna. Zaprezentowały się w niej dzieci, młodzież z lokalnych szkół i przedszkoli, uczestnicy z ŚDS Walewice oraz nasza grupa muzyczno-teatralna ,,OTO-ONI” z programem ,,Z miłości do kobiet”. Wszystkie występy były bardzo udane, miło było słuchać i oglądać wszystkich wykonawców. Na zakończenie organizatorzy podziękowali uczestnikom spotkania, wręczyli upominki i zaprosili na słodki poczęstunek.

Wizyta dzieci

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w ZelowieZ okazji zbliżających się ,,Mikołajek” odwiedzili naszych mieszkańców uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie wraz z Panią Dyrektor Anną Adamusiak- Stasiak, nauczycielami i rodzicami. Spotkanie odbyło się na terapii zajęciowej. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w klimacie świątecznym, śpiewając utwory nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2023

Andrzejki 2023Zgodnie z ,,Andrzejkową” tradycją w Naszym Domu odbyły się wróżby. Jest to jeden z ulubionych dni, w którym każdy z nas może pofantazjować oraz mieć nadzieję na spełnienie najskrytszych marzeń. Po słodkim poczęstunku i złożeniu życzeń solenizantom mieszkańcy wraz z personelem oddali się magii przepowiedni, biorąc udział w różnego rodzaju wróżbach.

Czytaj więcej...