bank2

pilne3

Dzień Seniora

Herbatka dla senioraZ okazji przypadającego 20 października Europejskiego Dnia Seniora nasz Dom odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Rusieckiej wraz z opiekunami. W prezencie dla naszych mieszkańców przedstawili bajkę pt.,,Czerwony Kapturek", która wszystkim bardzo się spodobała. W podziękowaniu za pamięć oraz życzenia goście i podopieczni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Drugim miłym akcentem z okazji przypadającego święta Seniorów była akcja ,,Herbatka dla Seniora", którą przygotowały dzieci z klasy 0A Szkoły Podstawowej w Buczku. W imieniu uczniów i wychowawcy Pani Dyrektor Małgorzata Muszkiewicz przekazała naszym mieszkańcom życzenia oraz prace plasyczne przygotowane przez dzieci wraz z prezentem w postaci różnego rodzaju herbat. W tym dniu na terapii zajęciowej mieszkańcy mogli spotkać się przy herbatce.

,,Rozgrywki gier stolikowych"

Gry stolikowe 2022 - uczestnicyPo raz piętnasty w Naszym Domu odbył się 13 października turniej gier stolikowych. Rozgrywki odbywały się w trzech grach. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyła się gra ,,Warcaby", a najwięcej emocji i wrażeń dostarczyła gra planszowa ,,Chińczyk". W tegorocznym turnieju uczestniczyło 16 osób. Po dwudniowych rozgrywkach wyłoniono mistrzów: w ,,Warcaby"- pan Andrzej, w ,,Chińczyka"- pan Michał, a w ,,Tysiąca"- pan Józef. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwyciężcy dyplomy i nagrody. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Jesienny spacer

Pstrąg na JamborkuKorzystając z uroków jesiennej aury grupa podopiecznych wraz z personelem, 7 października, udała się do stawów hodowlanych na Jamborku. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na spacer po lesie oraz wycieczkę rowerową części mieszkańców. Tradycyjnie po dotarciu do celu na wszystkich czekał poczęstunek w postaci smażonego pstrąga. Widać było, że apetyty wszystkim dopisywały, a otaczająca przyroda pozwoliła na miłe spędzenie czasu wolnego.

Twórczość naszej terapii zajęciowej

Twórczość naszej terapii zajęciowejZ okazji 30-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zelów widziany oczami osób niepełnosprawnych". W konkursie udział wzięli nasi podopieczni. W związku z pięknym jubileuszem 10 września w SPON odbył się piknik integracyjny, na którym nastąpiło też rostrzygnięcie konkursu. Nasza placówka wraz z Klubem Seniora w Zalesiu i ŚDS w Walewicach przygotowały stoiska wystawiennicze, na których można było podziwiać prace plastyczne wykonane w ramach terapii zajęciowej.

Pożegnanie lata

grill na pożegnanie lataZgodnie ze słowami piosenki ,,Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą..." pożegnaliśmy tegoroczne lato. Po raz ostatni w tym roku został zorganizowany na terenie ogrodu grill. Wszyscy mieszkańcy z apetytem zjedli pieczone kiełbaski i kaszankę, wspólnie biesiadując jeszcze przy letnich przebojach. Trochę z żalem żegnamy ciepłą, letnią aurę, ale ,,...czekamy wszyscy tu, pamiętaj nas i wracaj znów". Przed nami jesień i mamy nadzieję, że będzie równie ciepła, a nade wszystko kolorowa.

Zawody wędkarskie

Patyki2022 14 W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 16 lipca odbyły się XVI Integracyjne Zawody Wędkarskie nad zbiornikiem wodnym ,,Patyki". Dzięki współpracy z Kołem Wędkarskim nr 37 z Zelowa mogliśmy znowu cieszyć się wspaniałą imprezą. Pogoda w tym dniu dopisała, a  ryby brały bardzo dobrze. Prawie każdy z uczestników na swoim stanowisku mógł złowić rybę. Mieszkańcy z zapałem i pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w zawodach. Pracownicy naszego domu wspólnie z członkami koła wędkarskiego pomagali i wspierali podopiecznych, starali się, aby impreza była ciekawa oraz bezpieczna. Po udanych połowach i zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął p.Michał, drugie p.Marek, a trzecie p.Piotr. Nagrody ufundowane przez koło wędkarskie wręczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Bełchatowskiego Pani Dorota Pędziwiatr, Członek Zarządu Pan Marek Jasiński i Zastępca Burmistrza Zelowa Pani Anetta Mądry. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym wspólnym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy, a połowy będą obfite.