Informacja o zakazie odwiedzin

ogłoszenie o naborze pielęgniarek/pielęgniarzy

Informacja o programie Łódzkie pomaga

Podziękowanie sponsorom-lista sponsorów

Powitanie lata

mieszkancy pod altaną spożywają grillowaną kiełbaskę

grillowanie kiełbaskiW tym roku dość późno przywitaliśmy upragnione lato. Wcześniej nie było takiej możliwości ze względu na panującą pandemię koronawirusa i wprowadzone z tą sytuacją obostrzenia. Dopiero 3 lipca został zorganizowany grill dla mieszkańców oraz pracowników w nowo wybudowanych i wyposażonych altanach ogrodowych. Dla wszystkich był to bardzo mile spędzony czas na łonie natury, ze smacznym jedzeniem, przy dźwiękach wakacyjnych i letnich przebojów muzycznych. W tych trudnych czasach możemy docenić otaczającą nas przyrodę, ogród i tereny zielone, dające nam możliwość wypoczynku, spacerów, wytchnienia, a przede wszystkim bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Nasi podopieczni z niecierpliwością oczekują na powrót takiego życia jakie było dawniej, a nade wszystko do spotkań z bliskimi.

Ćwiczymy dla Hani

Dom Pomocy Społecznej w Zabłotach dziękuje za nominację do #GaszynChallengr Domowi Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

Zadanie wykonaliśmy ćwiczymy przysiady

pieniądze dla Hani wpłaciliśmy na konto, 

Wpłata - potwierdzenieWpłata - potwierdzenie

 

a do wykonania tego zadania nominujemy:

  1. Komisariat Policji w Zelowie
  2. Dom Pomocy Społecznej w Łochyńsku
  3. Środowiskowy Dom Samopomocy KONICZYNKA w Bełchatowie

8 Marca

Mieszkanki po otrzymaniu kwiatkówDzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę znają chyba wszyscy. Z tej okazji mieszkańcy naszego domu zaprezentowali program słowno-muzyczny dedykowany Paniom, w którym przedstawiono historię powstania i obchodów tego dnia na przestrzeni lat. Miłym akcentem było składanie życzeń oraz wręczanie wiosennych tulipanów Kobietom. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek i kawa. Wszystko to sprawiło, że spędziliśmy wspólnie bardzo miłe przedpołudnie, pozostając w dobrych humorach na resztę dnia.

Zabawa Walentynkowa

Uczestnicy zabawy walentynkowej siedzą trzymając czerwone serca14 lutego br. odwiedzili nasz Dom uczniowie z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, aby wspólnie świętować Walentynki. Młodzież zapoznała naszych mieszkańców z historią i tradycją święta zakochanych, a także przeczytała kilka sentencji związanych z tym dniem.

Czytaj więcej...

Ostatkowi przebierańcy

,,Przyszliśmy tu na ostatki, nie ma ojca ani matki.
Żeby ojciec z matką żyli, to by pączków nasmażyli.
Dajcie pączka na widelec, bo już jutro jest Popielec”.

Jak co roku tradycji stało się zadość. 25 lutego mieszkańcy wraz z pracownikami barwnym korowodem pojawili się na terenie naszego Domu robiąc wiele hałasu, wzbudzając duże zainteresowanie i wywołując uśmiech na twarzach współmieszkańców oraz personelu. Weseli przebierańcy obdarowani zostali słodkościami i świeżutkimi faworkami upieczonymi przez pracowników  kuchni. Na pamiątkę zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Światowy Dzień Chorego

We wtorek 11 lutego obchodziliśmy Dzień Chorego, święto ustanowione przez Papieża Jana Pawła II. Tegoroczne przesłanie z Ewangelii św. Mateusza ,,Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” miało zwrócić uwagę na chorych wokół nas, a także dostrzec tych, którzy zawodowo bądź z potrzeby serca towarzyszą wszystkim ciepiącym.

Czytaj więcej...